چاپ        ارسال به دوست

2999192
خبرگزاری مهر:

واگذاری مدیریت سد زاینده رود باید مبتنی بر اصل هوشمندی انجام گیرد

نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی گفت: واگذاری مدیریت سد زاینده رود باید مبتنی بر اصل هوشمندی انجام بگیرد و این مهم با تدبیر استاندار اصفهان محقق می شود.

عوض حیدرپور در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: هدایت بخشی از منابع آبی شرق زاگرس به حوضه آبی زاینده رود از سیاست های دولت است که بر همین اساس مسئولان اجرایی استان چهارمحال و بختیاری در راستای تصدی مدیریت سد زاینده رود هستند.

وی افزود: مجمع نمایندگان استان اصفهان در طول سه دوره اخیر مجلس شورای اسلامی تمامی تلاش خود را برای جلوگیری از اجرای این موضوع به کار گرفته اند و برهمین اساس انتظار می رود تمامی جوانب امر در خصوص واگذاری مدیریت زاینده رود مد نظر متولیان باشد.

نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اجرای طرح تونل سوم کوهرنگ، استان های اصفهان و یزد و همچنین برخی مناطق استان کرمان را شامل می شود، تصریح کرد: براساس آمار و اطلاعات موجود استان چهارمحال و بختیاری با ۱۵ درصد سهم و مساحت حداقلی نمی تواند مدیریت حوضه آب زاینده رود و کوهرنگ را بر عهده داشته باشد و در خصوص این موضوع باید برمبنای اصول ملی برنامه ریزی و سیاست گذاری داشته باشیم.

وی اضافه کرد: از استاندار اصفهان انتظار می رود به شکل جدی در راستای صیانت از حقوق ۸۵ درصد از مصرف کنندگان آب زاینده رود تلاش و از بروز هرگونه مشکل احتمالی جلوگیری کند.


٠٩:٣٧ - دوشنبه ٢٣ آذر ١٣٩٤    /    شماره : ١٣٨١    /    تعداد نمایش : ٨٧٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: