چاپ        ارسال به دوست

دکتر عوض حیدرپور
دکتر عوض حیدرپور

بسم الله الرحمن الرحيم

آرزوی هر مسلمانی است كه در مقطعی از عمر خود یك دهه اول ذی الحجه ای را در مكه  باشد و عصر روز نهم آنرا در عرفه وقوف كند و با معبود راز و نیاز نماید . و شباهنگام به مشعر الحرام درآمده و آنچه به عمری درك نشود ، یكجا دریابد. و روز عید قربان را با إعلام براأت از ناپاكی ها و شیطان پس إز رمی جمره عقبی جشن بگیرد و به شادمانی تنقیحی كه در وجود خود انجام میدهد در محضر مولی به نشانه تسلیم سر بتراشد .

اندوه و درد  اجازه نمی دهد كه بگویم حدیثی از قول امام علی هست كه اگر محرمی وفات كند ،  لبیك گویان به عرصه  قیامت در می آید و آنهم خودش  شادمانی دارد ولی چه سخت است یادآوری  و مرور صحنه های جان دادن لبیك گویان ما، چه سخت است گذر از بی تدبیری و بی لیاقتی آنهایی كه حادثه منی را سبب شدند و چه سختر است نگاه در چشم ناز دانه ها ، دختران و پسرانی كه خانه ها را آذین بستند  تا قربانیان ما بیایند و پدران و مادرانی كه چشم به راه دلبندانی هستند كه خود روز عید قربانی شدند. و از ما دعوت كردند كه در جشن بازگشت حاجی آنها شركت كنیم و حالا اندوه و حسرت دیدار تا قیامت.

وهابی های سعودی نه فقط عید قربان ما را عزا كردند ، كاری كردند كه اندوه آن تا قیامت با ماست. دل ما را سوزاندند. خدا خانه خرابشان كند. كه خانه ما را خراب كردند.

و اقرار كنم اگرچه تصریح قرآنی داریم  اویی كه به حج رود مهاجر به سوی خدا و محمد مصطفی (ص) است و چنانچه مرگ او را دریابد پاداشش با خداست و أین بشارت برأی ما آرامبخش است ، سخت سوخته ایم.

و دلهایمان در سوك آن عزیزان سوخته سوخته است.

خدا خودش از آنها جانانه پذیرایی كند و لذت آن پاداش را به بازماندگان قربانی های این عید بچشاند.

دكتر عِوَض حیدرپور

نماینده مهاجرین الی الله شهرضایی 

و أمت إسلامی در مجلس شورای إسلامی 


١٨:٥٥ - دوشنبه ٦ مهر ١٣٩٤    /    شماره : ١٢٧٠    /    تعداد نمایش : ٨١٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: