ياد برادر شهيدم مسيح الله حيدرپور

 منبع : Heydarpoor.ir

 نويسنده : دکتر عوض حیدرپور    ایمیل : info(@)heydarpoor.com

 نوشته شده در تاريخ : 1391/12/04   ( آخرين ويرايش : 1392/02/07 )

مسيح الله حيدرپور از بهاري هاي 1342 است. سال آغاز نهضت امام خميني (ره) او از جمله كساني است كه مشمول آن جمله امام است كه گفتند سربازان من، و نيروهاي من در گهواره‌اند.

مسيح از نوادر و نوابغ روزگار خودش است. از بچه هاي متدين و مسجدي محله كوچه كمال است. از وقتي كه به تكليف رسيد تا روزيكه به شهادت رسيد. از بچه هاي مسجد حاج سيد اسماعيل ميربد شهرضا بود.

زمانيكه به شهادت رسيد دانشجوي رشتة ترتيب بدني دانشگاه تهران بود و سالن ورزش دانشگاه تهران در خيابان 16 آذر به نام او مزين شده است.

مسيح حيدرپور اولين شهيد و چهارمين فرزند پسر خانواده‌اي است كه همة فرزندان آن خانواده و پدرشان دفاع مقدس را تجربه كرده اند. متولد سال 1342 است. دوره ابتدايي را در مدرسه كيان  و متوسطه را در دبيرستان سپهر شهرستان شهرضا در رشته تجربي گذراند. در سال 1360 دانشجوي رشته تربيت بدني دانشگاه تهران شد و در بهار 1361 در خلال عمليات فتح المبين در محل سايت 5 و زمانيكه از نيروهاي تيپ 17 علي ابن ابي طالب(ع)قم بود ، در مصاف با يك يگان زرهي دشمن بعثي به شهادت رسيد.

مسيح با شروع جنگ تحميلي به نيروهاي بسيج پيوست و بارها در عمليات هاي مختلف شركت كرد و براي آخرين بار در  اسفند ماه 1360 همراه با تيپ 17 قم به جبهه شوش اعزام شد. سمت او در اين عمليات آر.پي. جي زن بود و بعد از ظهریکشنبه يكم فروردين ماه 1361 در تك ايذايي عراقي ها در منطقه سايت 5 زمانيكه با آر. پي. جي به مصاف تانك هاي عراقي رفته بود هدف گلوله تيربار تانك قرار گرفت و به شهادت رسيد.

مسيح ا... بعد از ظهرروز شنبه 14 اردیبهشت سال 1342  در خانه پدري ما در محله كوچه كمال شهرضا توسط مامای محلی به دنيا آمد.دانلود فايل : yadebaradarshahidam.pdf ( 111KB )

<< آخرین صفحه   1 2 3 4   اولین صفحه >>