چاپ        ارسال به دوست

297174
خبرگزاری مجلس شورای اسلامی، خانه ملت:

مراودات نظامی تهران و مسکو خارج از سایه و هاله برجام است

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از مجلس نیوز؛ عوض حیدرپور شهرضایی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره قراردادهای تسلیحاتی ایران و روسیه گفت: روسیه و ایران از گذشته با یکدیگر مراودات نظامی داشته اند و خرید جنگنده های نظامی از روسیه خلاف برجام نیست.

نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود: مقامات غربی و برخی از اعضای کشورهای 5+1  به تازگی در نامه ای به دبیرکل سازمان ملل مطرح کرده بودند که آزمایشات موشکی نقض برجام است در حالیکه نه آزمایشات موشکی و نه خرید و فروش تسلیحات نظامی به برجام ارتباطی ندارد.

حیدرپور با اشاره به رونمایی از سامانه اس300 گفت:خرید و فروش تسلیحات نظامی شامل قوانین کلی و یکسانی برای تمام کشورهای جهان است علاوه بر این در برجام و در کنار توافق هسته ای قطع نامه 2231 در خصوص فعالیت های نظامی همه چیز را به روشنی مشخص کرده است.

وی در تشریح مفاد قطعنامه 2231 ادامه داد: در این قطعنامه خرید و فروش تسلیحات جنگی که با عنوان کشتار جمعی شناخته می شود با شروطی در نظر گرفته شده است. بر اساس آن ایران می تواند به این تسلیحات با کسب مجوز از شورای امنیت و مرحله به مرحله اقدام کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد:خرید تسلیحات نظامی از روسیه و به خصوص جنگنده‌های اس300  ارتباطی به مفاد قطعنامه شورای امنیت ندارد و ادعای آمریکا در خصوص نقض این قطعنامه بی اساس و نادرست است.

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت تاکید کرد:برجام توافقی هسته ای بود و هیچ ارتباطی به فعالیت های موشکی و نظامی ایران ندارد و نداشته است./

پایان پیام


١١:٥١ - دوشنبه ٣٠ فروردين ١٣٩٥    /    شماره : ١٤٩٥    /    تعداد نمایش : ١٧٧١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: