چاپ        ارسال به دوست

297343
خبرگزاری مجلس شورای اسلامی،خانه ملت:

آمریکا موظف به تفسیر توافق هسته‌ای نیست/آمریکا به شعار اقدام و عمل رهبر مسلمانان جهان در اجرای برجام عمل کند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: مشکل اساسی در اجرای برجام در شرایط کنونی این است که آمریکایی ها خود را مفسر برجام می دانند، این در حالی است که در توافق هسته ای تمام لوازم و شرایط برای رسیدگی به موضوعات و اختلافات دیده شده است، از این رو آمریکا نیز مانند دیگر کشورهای مذاکره کننده، باید به متن توافق هسته ای عمل کند.

عوض حیدرپورشهرضایی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، دیدار روز گذشته محمدجواد ظریف و جان کری وزرای امور خارجه ایران و آمریکا در نیویورک را مثبت ارزیابی کرد و گفت: قطعا این دیدار دو جانبه می تواند نقطه عطفی برای اجرای آمریکا به تعداتش در توافق هسته ای باشد.

نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: جمهوری اسلامی معتقد و مصمم است که برجام را بر اساس متن این توافق، عملیاتی و اجرایی کند، حال آنچه که در شرایط کنونی در این رابطه مهم بوده، پایبندی متقابل آمریکا و گروه 1+5 به تعهداتشان در برجام است.

وی گفت: مشکل اساسی در اجرای برجام در شرایط کنونی این است که آمریکایی ها خود را مفسر برجام می دانند، این در حالی است که در توافق هسته ای تمام لوازم و شرایط برای رسیدگی به موضوعات و اختلافات دیده شده است، از این رو آمریکا نیز مانند دیگر کشورهای مذاکره کننده، باید به متن توافق هسته ای عمل کند.

حیدرپورشهرضایی افزود: متأسفانه برخی از مسئولان آمریکایی هنوز در حال و هوای این هستند که این کشور، قدرت برتر جهان است و در توافقات بین المللی می توانند اعمال نظر کنند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، گفت: وزیر امور خارجه آمریکا به عنوان نماینده این کشور در مذاکرات هسته ای، در شرایط کنونی باید تمام بخش های ایالات متحده اعم از نمایندگان کنگره، سنا، شورای روابط خارجی و مقامات خزانه داری این کشور را توجیه کند، تا برجام به صورت واقعی از سوی آمریکا عملیاتی شود.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب امسال را سال اقدام و عمل نامیده اند، بنابر این من به مقامات آمریکایی توصیه می کنم که به منویات رهبر مسلمانان جهان درباره مقوله اقدام و عمل در حوزه توافق هسته ای توجه کنند.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه که با هدف شرکت در مراسم امضای موافقتنامه تغییرات آب و هوایی (موافقتنامه پاریس) در مقر سازمان ملل متحد، به آمریکا سفر کرده، با جان کری وزیر خارجه آمریکا دیدار کرد.

ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص موضوع مذاکرات با وزیر خارجه آمریکا گفت: آمریکا می تواند تعهدات خود را به شکلی ایفا کند که جمهوری اسلامی در عمل از برجام بهره مند شود و موانع رفع شوند.

جان کری وزیر خارجه آمریکا پس از دیدار با همتای ایرانی خود گفت: در حال حاضر روی جوانب مختلف دسترسی ایران به گردش مالی دلار و دارایی های بلوکه شده کار می کنیم./

پایان پیام


١٢:١٨ - چهارشنبه ١ ارديبهشت ١٣٩٥    /    شماره : ١٤٩٦    /    تعداد نمایش : ١٧٨٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: