چاپ        ارسال به دوست

297345
خبرگزاری مجلس شورای اسلامی،خانه ملت:

ترکیه دیگر از نظر توریستی امن نیست/ وزارت خارجه مردم را نسبت به سفر به ترکیه زنهار دهد

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه ترکیه تمام و کمال به طرف ناامنی جلو می رود، از وزارت خارجه خواست مردم را نسبت به سفر به این کشور هوشیار کند و زنهار دهد.

عوض حیدرپور در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به ناامن بودن وضعیت گردشگری در ترکیه گفت: ترکیه به دلیل همراهی با داعشی ها، سلفی ها و تکفیری ها آرام آرام به سمت یک کشور ناامن حرکت کرد و لازم است ایران به عنوان همسایه ترکیه تلاش خود را مصروف آن کند که زمامداران این کشور را در امور سیاست خارجی به راه صحیح و راست در حسن همجواری، رفتار و سلوک دعوت کند.

نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی افزود: به دلیل همکاری های متعدد ترکیه با سلفی ها و تکفیری ها، هر زمان این کشور با آنها همراهی نکند، بمبی در یکی از شهرهای ترکیه مانند استانبول، آنکارا یا دیاربکر منفجر می شود و این اتفاقت حاکی از آن است که ترکیه تمام و کمال به طرف ناامنی جلو می رود.

وی با تاکید بر اینکه وزارت خارجه به عنوان دستگاه دیپلماسی کشوری باید تلاش کند ترکیه را از این راه غلط به راه صحیح و راست برگرداند، ادامه داد: درخواست از وزارت خارجه به عنوان نماینده ملت ایران این است که تمام توان خود را در این مسیر بگذارد و در صورتی که موفق نشد، مردم را نسبت به سفر به این کشور هوشیار کند و زنهار دهد.

حیدرپور بیان کرد: مردم باید بدانند که اگرچه تا سال گذشته ممکن بود آنتالیا یا استانبول جاهای امنی برای گردشگری بودند ولی اکنون امن نیست و اگر انفجاری در آنتالیا یا یک هتل در مرکز تفریحی و تجاری اتفاق بیفتد، محتمل است که تعدادی از ایرانیان هم در آن حادثه کشته شوند و مسئولیت این امر بر عهده کسانی است که باید توجهات و هشدارهای لازم را بدهند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد:ترکیه دیگر از نظر توریستی امن نیست؛ وزارت خارجه نیز باید این هشدار را بدهد تا اگر روزی حادثه ای در ترکیه اتفاق افتاد -که البته قابل پیش بینی نیز است- این دستگاه به وظیفه خود عمل کرده باشد؛ ضمن آنکه اطلاع رسانی های انجام شده باعث شدایرانیانی که در ایام نوروز علی القاعده به شهرهای ترکیه می رفتند، امسال از این سفر خودداری کردند./

پایان پیام


١٢:٢٨ - چهارشنبه ١ ارديبهشت ١٣٩٥    /    شماره : ١٤٩٧    /    تعداد نمایش : ١٩٧٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: