چاپ        ارسال به دوست

297468
خبرگزاری مجلس شورای اسلامی،خانه ملت:

ستاد نماز جمعه تهران از اقدامات با تعارضات قانونی و سیاسی اجتناب کند/ برجام مقوله ای مرتبط با قانون گذاری است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: حتما ستاد نماز جمعه تهران به این مطلب توجه داشته باشد که موضوع برجام مقوله ای است که به قانون گذاری مربوط است، علاوه بر این ، اینکه کسی که جانبدارانه و با نگاه خاص گروهی و سیاسی به موضوع برجام نگاه می کرد به عنوان سخنران پیش از خطبه ها انتخاب شود اتفاق نادری است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از جمهوریت؛ پس از آنکه هفته گذشته ستاد نماز جمعه تهران خبر از سخنرانی علیرضا زاکانی، نماینده تهران به عنوان سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه تهران را داد و با موجی از انتقادات رو به رو شد، روز گذشته علیرضا زاکانی با عنوان "رییس کمیسیون ویژه برجام" پشت تریبون قرار گرفت و در سخنرانی خود به نقد جدی برجام پرداخت و به صراحت اعلام کرد که باید نقض توافق هسته ای اعلام شود.

در این راستا عوض حیدرپور شهرضایی ، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به سخنرانی علیرضا زاکانی، نماینده مردم تهران در خطبه های پیش از نماز جمعه تهران در روز گذشته در خصوص به کاربردن سمت "رییس کمیسیون ویژه برجام" و جایگاه حقوقی و قانونی این کمیسیون گفت:کمیسیون ویژه برجام کمیسیونی بود که باید متن برجام را بررسی و باید پیشنهادات خود را به صحن ارائه می داد تا مجلس به وظایف نظارتی و تقنینی خود با نگاه به گزارش این کمیسیون عمل کند.

نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود: کار کمیسیون ویژه در تاریخی که گزارش را به صحن ارائه داد به پایان رسید و تمام شد و مجلس نیز طرحی را بر اساس نقطه نظرات کمیسیون ویژه برجام ، رهنمودهای رهبری و نظرات شورای عالی امنیت ملی به تصویب رساند .

حیدرپور شهرضایی همچنین تصریح کرد: این کار متعلق به مجلس نهم بود و مقرر شد بر اساس آن طرح مصوب گزارش ها سه ماهه از وزارت خارجه به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ارائه شود .

دوره فعالیت کمیسیون ویژه برجام تمام شده است/ سمتی با عنوان "رییس کمیسیون ویژه برجام" وجود خارجی ندارد

این نماینده مجلس با بیان اینکه دوره فعالیت کمیسیون ویژه برجام تمام شده است، تصریح کرد: اگر قرارباشد خارج از این چهارچوب تعیین شده کسی برای خود عنوانی قائل باشد، این عنوان وجود خارجی ندارد .

وی افزود:  دوره عملکرد این کمیسیون تمام شده و باید اجازه بدهند از این به بعد مجلس دهم در این خصوص مسائل مربوط به برجام اقدامات لازم را انجام دهد.

ستاد نماز جمعه توجه کند که برجام مقوله ای مرتبط با مباحث قانون گذاری است

حیدرپور با انتقاد از رویه ستاد نماز جمعه تهران گفت:حتما ستاد نماز جمعه تهران به این مطلب توجه داشته باشد که موضوع برجام مقوله ای است که به قانون گذاری مربوط است .

وی در این خصوص ادامه داد: علاوه بر این ، اینکه کسی که جانبدارانه و با نگاه خاص گروهی و سیاسی به موضوع برجام نگاه می کرد به عنوان سخنران پیش از خطبه ها انتخاب شود اتفاق نادری است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: نباید از تریبون نماز جمعه حرفی یا کلامی منتشر شود که کار را برهم بریزد.

مستندات قانونی اظهارات مطرح شده از تریبون نماز جمعه ارائه شود/از کاربرد مجدد رییس کمیسیون ویژه برجام خودداری کنند

حیدرپور با اشاره به محورهای اظهارات زاکانی در سخنرانی روز گذشته گفت: باید تذکرات لازم به ایشان داده شود که باید حرف های ایشان مستندات قانونی داشته باشد و از کاربرد مجدد رییس کمیسیون ویژه برجام خودداری کنند

کسی نباید طلبکار شخصیت حقوقی "رییس کمیسیون ویژه برجام " باشد

این نماینده مجلس همچنین گفت: ایشان زمانی به عنوان رییس کمیسیون ویژه برجام فعالیت کردند  که این دوره تمام شد و این سمت متعلق به آن زمان بود اما امروز نباید به عنوان یک شخصیت حقوقی طلبکار باشد.

ستاد نماز جمعه تهران از اقدامات با تعارضات قانونی و سیاسی اجتناب کند

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت خاطر نشان کرد: ستاد نماز جمعه تهران از اقدامات با تعارضات قانونی و سیاسی که منجر به تنش در داخل و یا روابط سیاسی خارج از کشور می شود خودداری کند./

پایان پیام


١٠:٢٥ - يکشنبه ٥ ارديبهشت ١٣٩٥    /    شماره : ١٤٩٨    /    تعداد نمایش : ١٨٤٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: