چاپ        ارسال به دوست

297578
خبرگزاری مجلس شورای اسلامی، خانه ملت:

دولت روحانی علیه دولت احمدی نژاد کیفرخواست قضایی بدهد

دولت روحانی علاوه بر پیگیری های قضایی و حقوقی از مبادی بین الملل برای آزادسازی اموال ایران در بانک اروپایی، باید کیفرخواستی حقوقی علیه مسئولان دولت احمدی نژاد و مسئولان مربوطه در این موضوع تهیه و به دستگاه قضایی ارائه کند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ عوض حیدرپور شهرضایی ، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مسدود شدن دو میلیارد دلار اوراق ایران در یک بانک اروپایی توسط امریکا و انتقاد معاون اول روحانی از دولت احمدی نژاد به خاطر خرید اوراق و قرار دادن سرمایه های بانک مرکزی در این بانک گفت:آقای احمدی نزاد در دولت قبل اعلام می کرد که به دنبال سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی است و در این راستا دلارها و یوروهای بانک مرکزی را در بانک اروپایی سرمایه گذاری کرد.

نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از این سیاست دولت گذشته تصریح کرد:این اقدام اشتباه امروز برای دولت روحانی مشکلات جدی به وجود اورده است و جای تعجب است که آقایانی که مکررا روحانی و هیات وزیران وی را به دلیل کوتاهی در برابر امریکا محکوم می کنند چرا در برابر این اقدام احمدی نژاد در دولت قبل سکوت کردند.

حیدرپورشهرضایی همچنین تصریح کرد: این بی تدبیری دولت گذشته باعث از بین رفتن منافع ملت ایران در اجرای برجام و مصادره شدن اموال کشور شده است.

دولت روحانی علیه دولت گذشته کیفرخواست بدهد

حیدرپورشهرضایی در خصوص این مساله تاکید کرد: دولت روحانی علاوه بر پیگیری های قضایی و حقوقی از مبادی بین الملل برای آزادسازی اموال ایران در بانک اروپایی، باید کیفرخواستی حقوقی علیه مسئولان دولت احمدی نژاد و مسئولان مربوطه در این موضوع تهیه و به دستگاه قضایی ارائه کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه تاکید کرد: باید مسئولان دولتی در دولت گذشته و آنهایی که دستور خرید این اوراق را دادند در برابر ملت ایران پاسخ گو باشند نه اینکه به جای پاسخگویی در برابر دستگاه قضا و ملت مکررا دولت روحانی را مورد هجمه قرار دهند.

احمدی نژاد به جای برنامه ریزی برای ریاست جمهوری تخلفات خود را در دادگاه پاسخ بدهد

به گزارش جمهوریت؛ این نماینده مجلس هم چنین تاکید کرد: آقای احمدی نژاد باید در خصوص تخلفات بیشماری که داشته و یکی از آن ها همین مساله سرمایه گذاری با پشتوانه دلار در بانک اروپایی است در دادگاه پاسخگو باشد و به جای برنامه ریزی برای حضور مجدد در عرصه ریاست جمهوری به تخلفات خود در دادگاه ها پاسخ دهند./

پایان پیام


١٣:٤٤ - دوشنبه ٦ ارديبهشت ١٣٩٥    /    شماره : ١٥٠١    /    تعداد نمایش : ٢٣١٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: