چاپ        ارسال به دوست

297812
خبرگزاری مجلس شورای اسلامی، خانه ملت:

آمریکا مخالفان خود را کنترل کند/ دعوا بر سر آب سنگین نشان قدرتمند شدن ایران است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مسئولان آمریکایی باید با مخالفان آب سنگین مقابله کنند ولی بدانند اگر این کالای ارزشمند ایرانی را خواهان نیستند کشورهای زیادی برای خرید آن صف کشیده اند. 

عوض حیدرپور در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تلاش برخی سناتورهای آمریکایی برای تحریم آب سنگین اراک گفت: آنها همواره تلاش دارند مانع مراودات دولت آمریکا با ایران شود و در تمام مدت مذاکرات و اجرایی شدن برجام هر راه و مسیری رفتند که باعث نقض و در نهایت لغو برجام و توافقات شوند.

نماینده مردم شهرضا در مجلس نهم شورای اسلامی ادامه داد: اکنون که مشخص شده است آب سنگین ایران دارای بالاترین استانداردهاست آمریکا اعلام کرده خواهان آن است. همین موضوع بهانه جدیدی در اختیار مخالفان اوباما و دولت کنونی آمریکا قرار داده تا مجدد مانعی دیگر در سر راه توافقات بین دو کشور ایجا کند.

وی اظهار داشت: اگر دولت آمریکا نمی تواند مخالفان خود را کنترل کند و در نهایت کالای آب سنگین را خریداری کند مشکلی وجود ندارد، کشورهای بسیاری خواهان این کالا هستند.

حیدپور گفت: البته اینگونه مخالفت ها بی ارتباط با انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نیست، جمهوری خواهان برای پیروزی در انتخابات آینده تلاش دارند با طرح چنین مخالفت هایی جهتی به انتخابات بدهند اما باید بدانند سیاست خارجی و قراردادهای بین المللی ارتباطی به سیاست داخلی کشورها ندارد.

این نماینده با تاکید بر اینکه تقاضای خرید آب سنگین ایران از سوی آمریکا نشان از قدرتمند شدن جمهوری اسلامی است، اظهار داشت: اکنون ایران به در فناوری هسته ای به قدرتی رسیده که آمریکا خواهان خرید این کالاست. این نشان از قدرتمند شدن نظام جمهوری اسلامی است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در ضمن ایران برای افزایش قدرت نظامی نیاز به پول آمریکایی ها ندارد، در حال حاضر ایران به اندازه کافی قدرتمند شده که امن ترین کشور منطقه است./

پایان پیام


١٣:٥١ - جمعه ١٠ ارديبهشت ١٣٩٥    /    شماره : ١٥٠٢    /    تعداد نمایش : ١٧٤٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: