چاپ        ارسال به دوست

297975
خبرگزاری مجلس شورای اسلامی، خانه ملت:

کارشکنی‌های آمریکا در موضوع خرید آب سنگین وجاهت امضای جان‌کری پای اساسنامه ۱+۵ را از بین می‌برد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است تمایل آمریکا به خرید آب سنگین از ایران مهر تأییدی بر صلح‌آمیز بودن فعالیت‌ها و توانمندی در تولید محصولات هسته‌‌ای است. 

عوض حیدرپور شهرضایی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه ایران اجازه فروش محصول آب سنگین خود به هر کشوری حتی آمریکا را دارد، گفت: در حال حاضر مشتری نخست ما برای فروش آب سنگین آمریکاست اما اگر در نهایت این کشور از خرید آن امتناع کند، شرایط این را داریم که به سرعت کشور دیگری را جایگزین کنیم.

نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: آمریکایی ها همواره عدم صلح آمیز بودن فعالیت های هسته ای ایران را در بوق و کرنا می کردند اما امروز تمایل آنها برای خرید آب سنگین مهر تأییدی بر اهل گفتگو بودن و صلح آمیز بودن فعالیت های هسته ای و همچنین توانمندی ایران در تولید آب سنگین با درصد خلوص بالاست که در صدر طیف فعالیت های هسته ای دنیا قرار دارد.

وی در ادامه با اشاره به کشاکش میان سنا و دولت آمریکا در خصوص خرید آب سنگین از ایران گفت: برای جمهوری اسلامی ایران خریدن یا نخریدن آب سنگین از سوی آمریکا هیچ اهمیتی ندارد لذا کشمکش میان دولت و سنای آمریکا نیز در راستای فعالیت های سیاسی خود آنهاست و در نهایت اگر این موضوع منجر به امتناع آمریکا از خرید شود، ایران مشتری های زیادی در صف خرید این محصول دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با تأکید بر اینکه کارشکنی های غیرمستقیم آمریکا در جریان اجرای برجام در نهایت گریبان اتحادیه اروپا را نیز خواهد گرفت، خاطرنشان کرد: اگر آمریکایی ها به همین منوال ادامه دهند وجاهت امضای جان کری پای اساسنامه گروه 1+5 از بین می رود و پیش بینی می شود اروپایی ها در آینده هیچ تبعیتی از آمریکا نداشته باشند./

پایان پیام


١٤:٠٤ - يکشنبه ١٢ ارديبهشت ١٣٩٥    /    شماره : ١٥٠٣    /    تعداد نمایش : ١٨٢٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: