چاپ        ارسال به دوست

298016
خبرگزاری مجلس شورای اسلامی، خانه ملت:

حضور نظامی آمریکا در خلیج‌فارس؛ غده چرکین بحران ساز در خاورمیانه/قدرت نظامی ایران در آب‌های منطقه تقویت می‌شود

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه اینکه آمریکایی ها و تمام کشورهای فرامنطقه ای هیچ حقی نسبت به خلیج فارس و حضور در آب های منطقه ندارند، گفت: به طور حتم از مهم ترین دلایل تنش و بروز بحران در منطقه، حضور نظامیان غربی است.

عوض حیدرپورشهرضایی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به تدوین پیش نویس قطعنامه ضدایرانی جدید از سوی کنگره آمریکا، گفت: ظاهرا آمریکایی ها نه تنها تاریخ را مطالعه نکردند، بلکه سر رشته ای نیز از جغرافیا ندارد، زیرا نمایندگان کنگره در پیش نویش قطعنامه خود، ایران را به علت حضور نظامیانش در خلیج‌فارس مورد انتقاد و حمله قرار داده اند.

نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اسم خلیج فارس همواره و از گذشته بر همین نام بوده و این خلیج متعلق به ایران بوده است و حتی در آب های بین المللی این منطقه نیز اولویت عبور و مرور برای جمهوری اسلامی بوده است.

وی با تأکید بر اینکه قطعا آمریکایی ها و تمام کشورهای فرامنطقه ای هیچ حقی نسبت به خلیج فارس و حضور در آب های منطقه ندارند، افزود: به طور حتم از مهم ترین دلایل تنش و بروز بحران در منطقه، حضور نظامیان غربی بوده و این مسئله موجب تشدید نارضایتی مسلمانان شده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با اعلام اینکه ایران، عامل ثبات و آرامش در منطقه است، گفت: حضور نظامیان ایرانی نه تنها موجب تشدید بحران در منطقه نشده، بلکه از بسیاری از فتنه و بحران جلوگیری کرده است و آمریکا نیز به این مسئله آگاه بوده و به دنبال آن است که از نقش آفرینی ایران جلوگیری کند.

وی ادامه داد: به نظر من اقدام کنگره آمریکا در تدوین پیش نویس قطعنامه علیه حضور نظامی ایران در خلیج فارس یک اقدام اشتباه و نادرستی بوده و اصل این رویکرد و تفکر از اساس غلط است.

حیدرپور افزود: ازطرف دیگر جمهوری اسلامی در قبل و بعد از انقلاب اسلامی تا امروز، کاملا در عرصه منطقه و حوزه خلیج فارس حضور نظامی پرقدرت و قوی داشته و شرایط کنونی در آینده نیز تقویت و گسترش خواهد یافت و مردم ایران قطعا در هر شرایطی از نیروهای مسلح و عاملان آرامش کشور حمایت می کنند.

نماینده جمهوری‌خواهان ویرجینیا پیش‌نویس قطعنامه جدیدی به کنگره ارائه کرد که در آن با ادعای «حضور تنش‌آفرین» در آب‌های خلیج‌فارس محکوم و از مرزبانان ایرانی خواسته شده است که به جای دستگیری ملوانان عبوری به آنها کمک کنند./

پایان پیام


١١:٢٧ - دوشنبه ١٣ ارديبهشت ١٣٩٥    /    شماره : ١٥٠٤    /    تعداد نمایش : ١٨٩٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: