چاپ        ارسال به دوست

298096
خبرگزاری مجلس شورای اسلامی، خانه ملت:

انتخابات الکترال به رسوایی بزرگ سیاستمداران آمریکا تبدیل شده است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در واکنش به تشدید تقابل کاندیداهای انتخاباتی آمریکا گفت: انتخابات الکترال به رسوایی بزرگ سیاستمداران آمریکا تبدیل شده است. 

عوض حیدرپور شهرضایی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت و در تحلیل موضع گیری جمهوری خواهان علیه جمهوری اسلامی در جریان رقابت های انتخاباتی آمریکا گفت: نکته اساسی در مورد احزاب آمریکایی که نباید مورد غفلت قرار بگیرد این است که هم جمهوری خواهان و هم دموکرات ها سیاست تخاصم با جمهوری اسلامی را دنبال می گیرند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: مساله پیش آمده در موضع گیری ها تند جمهوری خواهان را در اختلاف استراتژی با دموکرات ها می توان جست و جو کرد. جمهوری خواهان هویت آمریکا را در جنگ و چالش می بینند.

وی تصریح کرد: دموکرات ها تفاهم برجام را یک دستاورد بزرگ برای خود می دانند و از این موضوع به عنوان یک موفقیت بزرگ یاد می کنند. طبیعی است که جمهوری خواهان برای تخریب وجهه رقبای خود تلاش می کنند تفاهم برجام را مورد هجمه قرار دهند.

این نماینده مجلس نهم گفت: همه احزاب آمریکایی ملزم به اجرای تفاهم برجام هستند و هرگونه تخطی از این موضوع برای آنها تبعات سنگینی در عرف بین الملل خواهد داشت.

ریشه کینه دولت ایالات متحده از جمهوری اسلامی

حیدرپور تصریح کرد: جمهوری اسلامی نقطه آغاز تحقیر سلطه گری ایالات متحده در خاورمیانه و جهان بود و اقتدار استقلال طلبی ایران ریشه کینه آنهاست.

وی در ادامه افزود: جمهوری اسلامی علی رغم تحمل هشت سال جنگ تحمیلی توانسته اقتدار خود را حفظ کند. مساله دردناک برای آمریکا و غربی ها این است که ایرانیان در معادلات خاورمیانه دست بالا را دارند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: احزاب جمهوری خواه و دموکرات تلاش می کنند مانع توسعه همه جانبه جمهوری اسلامی شوند. موضوع غیرقابل کتمان این است که ایران در تمام عرصه ها توانسته به جایگاه قابل توجهی دست پیدا کند.

رسوایی اخلاق آمریکایی در انتخابات الکترال

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با پیش کشیدن مجادلات شکل گرفته در انتخابات الکترال 2016 گفت: سیرک انتخاباتی آمریکایی ها به یک رسوایی برای واشنگتن تبدیل شده است. جمهوری خواهان و دموکرات ها با ادبیات سخیف و اتهامات سنگین یکدیگر را مخاطب قرار می دهند.

وی در ادامه بیان کرد: آمریکایی ها در گفتمان ادعایی خود خواهان دموکراسی و برابری جنسیتی هستند اما ما مشاهده می کنیم که اقلیت های قومی و رنگین پوستان به شدت تحقیر می شوند. نکته اساسی اینجاست که جمهوری خواهان به عنوان قسمتی از قدرت آمریکا زنان را موجوداتی پست و درجه دوم قلمداد می کنند.

حیدرپور شهررضایی در تحلیل صف آرایی انتخاباتی آمریکا مجادلات داخلی جمهوری خواهان را حائز اهمیت قلمداد کرد و گفت: الفاظ رد و بدل شده میان سیاستمداران جمهوری خواهان اوج افتضاح اخلاق سیاسی ایالات متحده است.

وی گفت: توهین های بی شرمانه سیاستمداران آمریکایی به یکدیگر نشان می دهد زمانی که آنها به یکدیگر رخم نمی کندد در مورد کشورهای دیگر نیز ادب و احترامی قائل نیستند.

شایان ذکر است که گراهام در مصاحبه با شبکه آمریکایی سی.بی.اس گفته است که که حزب جمهوری خواه هم اکنون در میانه یک «جنگ داخلی » قرار دارد و مواضع سیاست خارجی ترامپ خطر ناک است.

گراهام در این مصاحبه با اشاره به حمایت «جان بوئنر» رئیس سابق مجلس نمایندگان آمریکا طی روزهای اخیر از ترامپ با خطاب قرار دادن تد کروز بعنوان "شیطان در جلد آدم" (Lucifer in the flesh) ابراز ناامیدی کرد.

گراهام با توجه به اینکه ترامپ تاکنون توانسته است 996 آرا نمایندگان را در انتخابات درون حزبی کسب کند و به حد نصاب لازم یک هزار و 237 آرا نمایندگان برای حزب جمهوری خواه دست نیافته است گفت که هنوز فرصت برای متوقف کردن ترامپ وجود دارد.

پایان پیام


١٣:٢٨ - دوشنبه ١٣ ارديبهشت ١٣٩٥    /    شماره : ١٥٠٥    /    تعداد نمایش : ١٧٥٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: