چاپ        ارسال به دوست

95040109401
خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا:

در برخورد با متخلفان دریافت‌های نجومی نباید سلیقه‌ای عمل شود

یک نماینده پیشین مجلس با بیان اینکه امیدواریم با بازگشت تمام اضافه دریافتی‌ها، شاهد افزایش سرمایه اجتماعی و اعتماد ملت به حکومت و مشارکت موثر و سرنوشت ساز آنها در پساتحریم باشیم،‌گفت : در غیر این صورت بدون همکاری بخش خصوصی و ملت حماسه اقتصادی و حماسه سیاسی محقق نخواهد شد.

عوض حیدرپور در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه از آرمانها و شعارهای انقلاب اسلامی ایران برقراری حکومت علی (ع) و سرنگونی رژیم پهلوی بوده است، اظهار کرد: تاکید مولی علی(ع) اجرای عدالت در جامعه بوده است و همه صاحب منصبان و مسولان مکلفند سیره و رفتار علوی را ملاک عمل خود قرار دهند تا حقوق آحاد ملت از خمیر مایه عدالت برخوردار باشد.

این فعال سیاسی تصریح کرد: به گفته رهبری همه ارکان نظام و سازمانهای حکومتی مکلف هستند که از طریق همکاری با آقای جهانگیری، خار چشم اختلاس گران و حیف و میل کنندگان بیت المال شوند.

حیدرپور خاطر نشان کرد: برخورد قاطع دولت مقتدر واستقبال مقام معظم رهبری در برخورد با متخلفان در موضوع حقوق های نجومی را به فال نیک می گیریم، تا با بازگشت اضافه دریافتی‌ها در همه دستگاه‌ها و نهادهای دولتی و شبه دولتی، شاهد افزایش سرمایه اجتماعی و نزدیکی بیشتر ملت و حکومت و در نتیجه بالا رفتن مشروعیت نظام باشیم.

حیدرپور با بیان اینکه افزایش مشروعیت و همبستگی نظام و هم‌چنین مقبولیت و محبوبیت مسولان ریشه در برخورد قاطعانه با همه متخلفان در موضوع فیش‌های حقوقی نجومی دارد اظهار کرد: مطابق قانون خدمات کشوری، حداکثر دریافتی مدیران عامل روسای سازمان ها باید هفت برابر حقوق کارمند دون پایه یک سازمان باشد و نه هفتاد برابر آن.

این نماینده سابق مجلس با اشاره به اینکه ریشه دریافتهای غیرمتعارف از دولت احمدی‌نژاد کلید خورده است و نباید دولت یازدهم را از این بابت زیرسوال برد، افزود: خوشبختانه در دولت یازدهم هیچ استثناء و خط قرمزی برای رئیس جمهور و اطرافیانش وجود ندارد و برخوردهایی که اخیرا صورت گرفته است، گواه این مطلب است.

حیدرپور تصریح کرد: امیدواریم همه ارکان نظام به انزار و بیم‌دهی رهبری توجه کنند و با همکاری با آقای جهانگیری در این امر خطیر با برگرداندن بیت المال به کیسه ملت و قبول دریافتی مناسب عدالت مولی علی(ع) را در جامعه شاهد باشیم و بار خاطر رهبری، ملت و دلسوزان نظام نباشیم.

انتهای پیام


٠٩:٠٨ - جمعه ١٨ تير ١٣٩٥    /    شماره : ١٥١١    /    تعداد نمایش : ٢٣٠٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: