چاپ        ارسال به دوست

306905
خبرگزاری مجلس شورای اسلامی، خانه ملت:

روسیه با پرواز جنگنده هایش هیچ نوع اطلاعاتی از فضای ایران دریافت نمی کند

عوض حیدرپور گفت: استقرار بمب افکن های روسیه در پایگاه هوایی همدان، هیچ نوع اطلاعات لجستیکی، آفندی و پدافندی از فضای ایران را در اختیار روس ها نخواهد گذاشت و آنها این اطلاعات را دریافت نخواهند کرد. به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ عوض حیدرپور عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم اظهار کرد: استقرار بمب افکن های روسیه در پایگاه هوایی نوژه همدان، هیچگونه مغایرتی با قانون اساسی ندارد چراکه هم ما و هم روسیه  می توانیم در جهت حفظ امنیت‌مان قراردادی دو جانبه را در انواع و اقسام امور دفاعی منعقد کنیم.

این رزمنده دوران دفاع مقدس  افزود: شوراهای عالی امنیت ملی دو کشور بنا به مقتضیات و بنا به مصالح در جهت تامین امنیت خودشان می توانند چنین قراردادهایی را منعقد کنند و این رویه معمول است.
حیدرپور ادامه داد: ما به روس ها پایگاه نظامی نداده ایم بلکه آنها تنها از امکانات کشور ما در ابعاد مختلف تعمیر و نگهداری، فرود اضطراری، تامین سوخت و سوخت رسانی می توانند استفاده کنند و این مقوله به هیچ عنوان به این معنا نیست که ما پایگاه هوایی نظامی در اختیار روس ها قرار داده ایم.
عضو سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین تصریح کرد: استقرار بمب افکن های روسیه در پایگاه هوایی همدان، هیچ نوع اطلاعات لجستیکی ، آفندی و پدافندی از فضای ایران را در اختیار روس ها نخواهد گذاشت و آنها این اطلاعات را دریافت نخواهند کرد چرا که نشست و پرواز این بمب افکن ها با اجازه برج مراقبت ما صورت می گیرد.
به گزارش خبرگزاری میزان؛ وی تاکید کرد: آنها با کسب اجازه از کانال های اصلی ما از فضای آسمان ایران استفاده می کنند.
انتهای پیام/


١٧:٢٨ - يکشنبه ٣١ مرداد ١٣٩٥    /    شماره : ١٥١٢    /    تعداد نمایش : ٢١٩٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: